تانکر فروشی

مواد تشکیل دهنده سرلاک گندم چیست؟

۲۷ تیر ۱۳۹۷

سرلاک گندم نستله یک گام رو به جلو در اکتشافات تغذیه ای کودک شماست. سرلاک گندم یک مکمل غذایی مناسب و تغذیه ای است که حاوی دانه های غلات است و آن را به آسانی و با ترکیب با یک قاشق چایخوری از سبزی یا پوره میوه مورد علاقه کودک می توان دلپذیرتر کرد. اگر می خواهید در مورد مواد تشکیل دهنده سرلاک گندم و طرز تهه و مصرف آن بدانید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

این سرلاک هم مانند دیگر سرلاک های نستله حاوی پروبیوتیک، بیفیدوس BL (ترکیبی از پروبیوتیک ها که به کودک کمک می کند تا با باکتری های مضر موجود در سیستم گوارش خود مبارزه کند) و غنی از آهن است که حاوی ۵۰ درصد RDI لازمه در هر وعده می باشد. انواع طعم های سرلاک نستله را در این لینک ببینید.

مواد تشکیل دهنده سرلاک گندم چیست؟
مواد تشکیل دهنده سرلاک گندم چیست؟

یک توصیه غذایی مصرفی (RDI)، میانگین مصرف روزانه از مواد مغذی خاص است که برای رعایت الزامات مواد مغذی ۹۷ تا ۹۸ درصد افراد سالم در یک مرحله خاص زندگی یا گروه جنسیتی توسط نهادهای ذی ربط توصیه و معرفی می شود.

در سال ۱۸۹۹، هنری تیسیر، یک متخصص اطفال فرانسوی در موسسه پاستور در پاریس، یک باکتری را که به صورت مورفولوژی Y شکل (“بیفید”) در فلور روده نوزادان تغذیه شده از شیر مادر – باکتری های همزیست که به طور طبیعی در روده تشکیل می شوند – ایجاد می شوند را شناسایی کرد و آن را ” بیفیدوس ” نامید.

اجزا و مواد تشکیل دهنده سرلاک گندم

– آرد گندم
– سمولینا
– آهن (معدنی)
– انواع ویتامین (C، نیاسین، B6، تیامین (B1))
– مالودکسترین ذرت
– بیفیدوس
– شیر
– سویا

جدول ارزش غذایی 

تعداد وعده هر بسته : ۱۳

میانگین اندازه هر وعده : ۱۰۵ گرم (۱۵ گرم سرلاک + ۹۰ گرم آب)

میانگین (در هر وعده) مقدار (در ۱۰۰ گرم)
انرژی ۲۳۹ کیلوژول (۵۷ کالری) ۲۲۸ کیلوژول (۵۴ کالری)
پروتئین ۱٫۸ گرم ۱٫۷ گرم
چربی ۰٫۳ گرم ۰٫۳ گرم
کربوهیدرات ۱۱٫۹ گرم ۱۱٫۳ گرم
قند ۳٫۸ گرم ۳٫۶ گرم
سدیم ۶ میلی گرم ۶ میلی گرم
تیامین ۰٫۰۵ میلی گرم (۱۵% در هر RDI) ۰٫۰۵ میلی گرم
ویتامین B6 ۰٫۰۵ میلی گرم (۱۰% در هر RDI) ۰٫۰۴ میلی گرم
ویتامین C ۳ میلی گرم (۱۰% در هر RDI) ۲٫۹ میلی گرم
نیاسین ۰٫۴۵ میلی گرم (۱۵% در هر RDI) ۰٫۴۳ میلی گرم
۴٫۵ میلی گرم (۱۵% در هر RDI) ۴٫۳ میلی گرم
بیفیدوس و پروبیوتیک billion cfu  ۰٫۳۶  billion cfu 0.34

 

طرز تهیه:

دستورات باید به دقت رعایت شوند :

۱- قبل از تهیه غذای فرزندتان دستهایتان را کامل بشویید. همچنین اطمینان حاصل کنید که ظروف غذای او مانند بشقاب، کاسه یا قاشق نیز کاملاً پاک هستند.
۲- آب آشامیدنی را ۵ دقیقه جوشانده و اجازه دهید کمی سرد شود. ۹۰ میلی لیتر (گرم) آب ولرم را اندازه گرفته و در کاسه بریزید.
۳- با استفاده از پیمانه ای که در اختیار دارید ۱۵ گرم سرلاک را داخل کاسه اضافه کنید (تقریباً ۲٫۵ قاشق چایخوری)
۴- هم بزنید تا جایی که سرلاک به یک غلظت ثابت برسد. غذا را سریعاً به کودک داده و باقی مانده را حتماً دور بریزید.

زمان بندی تغذیه

این مکمل باید از ۶ ماهگی به بعد مصرف شود و همانگونه که گفته شد باید ۱۵ گرم سرلاک را با ۹۰ میلی لیتر آب مخلوط کرده و هم زد. مصرف آن ۱ الی ۲ بار در روز توصیه می شود.

مادران باید در حین و بعد از معرفی غذاهای مکمل، شیر مادر را نیز ادامه دهند. با توجه به اینکه نوزادان با سرعت های مختلف و طرق گوناگون رشد می کنند، متخصصان بهداشت باید از چگونگی اعمال تغذیه والدین برای فرزندانشان در زمان مناسب مطلع شوند تا بفهمند که نوزادشان باید از چه زمانی تغذیه مواد غذایی تکمیلی را شروع کنند.